Vyzdívky

Provádíme vyzdívky z materiálů určených pro nízkoenergetické a úsporné domy:

  • Cihlové systémy

Kompletní sortiment výrobků pro tepelně izolační zdivo, nosné zdivo včetně doplňků, příčky, překlady, polomontované stropní konstrukce a klasické cihlářské výrobky jako cihla plná, CD, CV atd. Cihlový systém umožňuje flexibilně stavět podle individuálních představ.

Cihly mají ještě další významnou přednost – jsou ekologické. Recyklace použitých cihel je velice snadná bez škodlivých zásahů do životního prostředí.

Z tohoto materiálu stavíme například z výrobků značky HELUZ:

Cihly pro obvodové zdivo o tloušťce 250 až 500 mm, splňující různé energetické standardy. Nová generace cihelných bloků HELUZ navíc splňuje požadavky na nízkoenergetické a pasivní stavby bez zateplení.

HELUZ240

THERMOSTI490

P15-300_4FAMILY50-2in1PLUS440

  • Pórobetonové systémy

Pórobeton je lehký pórovitý stavební materiál, který se vyrábí z jemně mletého křemenného písku, cementu, vápna a příměsí (bílý pórobeton) nebo z popílku, cementu, vápna a příměsí (šedý pórobeton). Tvárnice z pórobetonu mají vynikající tepelně izolační parametry, velmi dobrou pevnost v tlaku, vysokou požární odolnost, dobré akustické parametry i schopnost přirozeně regulovat vlhkostní mikroklima v interiéru stavby.

Z tohoto materiálu stavíme například z výrobků značky YTONG, Porfix a Hebel:

nosne-preklady tvarnice-pro-nosne-zdivo-s-vyssi-pevnosti tvarnice-silka-1 ytong-lambda ytong-theta

  • Sendvičové zdivo

Sendvičové zdění efektivně spojuje vlastnosti nosného zdiva a materiálů pro zateplení. Tento způsob stavění umožňuje snížit tloušťku obvodových zdí a zároveň zlepšit parametry jejich tepelné izolace. Sendvičové zdivo je skvělé v tom, že umožňuje zvolit si tloušťku vnějšího zateplení polystyrenem nebo minerálem.  Díky své vysoké objemové hmotnosti má zdivo opravdu nadstandardní akumulační vlastnosti. Tepelný odpor stěny je v rozmezí od 2,75 do 6,87 m2K/W, součinitel prostupu tepla je od 0,35 do 0,14 W/m2K.  Zdivo tak dokáže vyrovnávat výkyvy teplot v místnosti v průběhu celého roku, což má ve výsledku pozitivní dopad na zkrácení topné sezóny až o měsíc. Právě většina nízkoenergetických montovaných dřevostaveb využívá sendvičového zdiva. Tenké, ale dobře odizolované stěny jsou dostatečně únosné. I když teplo akumulují jen minimálně, tepelný prostup dosahuje skvělých parametrů.

Z tohoto materiálu lze například použít výrobky firmy KB Beta SENDWIX

vpc_skupinka

  •  H-therm systém

H-THERM system je nový stavební systém, založený na principu ztraceného bednění, kombinující prvky samotného ztraceného bednění a tepelně izolační vlastnosti expandovaného pěnového polystyrenu. Celý systém tvoří velkou „stavebnici“, která se skládá z širokého spektra vzájemně do sebe zapadajících dílů. Z této stavebnice se postaví skelet budoucí stavby, který se následně vylije betonovou směsí. Vzniká tak monolitická konstrukce, která je však už oboustranně zateplena.

prickovydil

rovnydil

rohovydil