Komíny

Kouřovody jsou spalinové cesty, které jsou tvořeny z různých materiálů. Jedná se jak o kvalitní keramické vložky, tak plnohodnotné vložky nerezové. Výhodou karamických vložek je jejich životnost, užitné vlastnosti a cena. Tyto vložky jsou následně zakomponovány do komínových systémů jako vnitřní spalinová cesta. Slouží tedy k odvodu spalin a tudíž jsou nejdůležitější částí komínového systému. Tyto prvky mají nízkou nasákavost kolem 5%, zvládnou nejméně 9 tepelných šoků ( proces simulující vyhoření komínu).

Provádíme jak výstavbu nových komínů, tak i renovaci starých komínových systémů.

Realizace provádíme, mimo jiné, od těchto výrobců:

  • Cihlové komíny HELUZ

Proč zvolit komíny HELUZ? Především nabízí komplexnost celého systému. Připraví pro vás veškeré prvky a příslušenství, které jsou nezbytné pro správnou funkci každého komínu od podkladové desky až k nadstřešní části. Kompletní komín vám tak přináší v jedné dodávce. Komínové systémy HELUZ jsou díky unikátním cihelným komínovým tvarovkám vhodné nejen pro cihlové domy, ale i pro stavby z jiných materiálů a rekonstrukce staveb. Tyto tvarovky zajišťují především vysoký tepelný odpor oproti běžným materiálům komínového pláště, čímž se výrazně snižují tepelné ztráty objektů komínovým tělesem. Výhodou komínových systémů je také jejich velmi snadná montáž formou stavebnice. Veškeré komponenty komínů jsou vyrobeny tak, aby do sebe přesně zapadaly. Při stavbě tak nejsou také potřeba žádné speciální zdící přípravky. Unikátní broušené cihelné tvarovky jsou spojovány lepicí maltou zajišťující vysokou přesnost zdění a šetří čas výstavby. Vlastní montáž komínu je jednoduchá, úsporná a rychlá.Komínové systémy jsou také velmi variabilní. Je možné postavit komínové těleso s libovolným počtem průduchů a typů vnitřních vložek. Řešení nadstřešních částí, pro nadstřešní části komínů, nabízí mnoho variant řešení, stačí si vybrat. Komíny lze bez obav použít pro všechny druhy paliv, a všechny druhy spotřebičů.

heluz-izostat-duo-menu

heluz-klasik-menu

heluz-plyn-menu

  •  Betonové a nerezové komíny značky KomínyCZ

Komínové systémy Komíny cz jsou vyráběny výhradně v České republice.

Komínové systémy s nejkvalitnějšími komínovými vložkami s životností minimálně 50 let.

Nabízí například tyto výrobky:

  • Keramo

Komínový systém ve variantě Keramo je nejprodávanějším systémem značky KomínyCZ.komin3d_keramo

Je určen pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem spalin, pro všechny typy paliv.

Vnitřní část je tvořena z kvalitní tepelné izolace IP, která je na vnitřní straně opatřena výřezy pro dokonalé přilnutí k plášti komínu. Tyto prvky jsou stejné pro všechny dodávané průměry jednoprůduchových komínů. Ukončení komína zajišťují komínové nástavce jako dilatační konus nebo různé typy stříšek. Samotný odtah spalin systému Keramo je zajištěn komínovou vložkou, která je vysoce odolná proti spalinám, má takřka neomezenou životnost a velmi nízkou nasákavost a vyhovuje nejvyššímu teplotnímu zatížení. Jedná se o vložku nejvyšší možné kvality třídy A1N1, která má teplotní odolnost 600°C a zkušební tlak 40 Pa.

  • Vario

vario

Komínový systém ve variantě Vario je určen pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem spalin, pro všechny typy paliv. Odkouření je zajištěno kvalitní komínovou vložkou, která je vysoce odolná proti spalinám, má takřka neomezenou životnost a velmi nízkou nasákavost a vyhovuje nejvyššímu teplotnímu zatížení. Tvárnice tohoto systému je navíc vybavena dvěma kruhovými otvory o průměru 100 mm.

Komínový systém Vario je sestaven z osvědčených materiálů a firma na něj poskytuje záruku 30 let. Samozřejmostí jsou certifikáty CE dle evropských norem. 

  • Betonové a nerezové komíny značky Schiedel

Vyberte si ten nejlepší komín pro svůj dům

SCHIEDEL ABSOLUT

SCHIEDEL UNI ADV

SCHIEDEL STABIL

SCHIEDEL MULTI

SCHIEDEL KeraStar

Palivo
Plyn

Olej

Uhlí

Kusové dřevo

Pelety

Obilí a obilné pelety

Použití
Spotřebič atmosferický

Spotřebič uzavřený

Nezávislý spotřebič na tuhá paliva

Více uzavřených spotřebičů

Spotřebič
Kondenzační

Nízkoteplotní

Běžný

Typ objektu
Běžné domy

Nízkoenergetické domy

Pasivní domy

 *

Vnitřní vložka Keramická, izostatická Keramická, izostatická Keramická Keramická, izostatická Keramická, izostatická

REKONSTRUKCE KOMÍNŮ

Vyberte si ten nejlepší komín pro svůj dům

Schiedel KERANOVA

Schiedel Unisan***

Schiedel Prima 1

Schiedel PRIMA PLUS

Schiedel Flex PLUS

Schiedel Flex AC

Palivo
Plyn
Olej
Pevná paliva
Provozní teplota 400 400 450 450 450 450
Provoz
Podtlakový
Přetlakový
Materiál vložky Keramická, izostatická Keramická Nerezová Nerezová Nerezová Nerezová